CHP Genel Merkez

Adres : Anadolu Bulvarı No: 12 Söğütözü / ANKARA
Telefon : (+90) 312 207 40 00
Faks : (+90) 312 207 40 39
Web : http://www.chp.org.tr
EPosta : chp@chp.org.tr

İzmir Milletvekili Moroğlu, Çandarlı ve Dikili’de

İzmir Milletvekili Mustafa Moroğlu, Çandarlı ve Dikili’de gündüz esnaf ziyareti yaptı, yurttaşları dinledi, gece de köylerde yurttaşlarla bir araya geldi.

“Belde belediyesi” olarak son aylarını yaşayan Çandarlı’da, partisinin belde örgütünde yol arkadaşlarıyla kahvaltıda bir araya gelen Moroğlu, yurttaşlara, esnafa ve tatilcilere “merhaba” dedi. Moroğlu, Hüseyin Öksüz’ün tüp satışı yaptığı işyerinde sipariş aldı, Arzuhalci Niyazi Demirağ’a “Bugünün arzuhalcisi benim” diyerek halkın taleplerini ilgililerine ilettiğini belirtti. CHP’li Belediye Meclis Üyesi Ahmet Canseven’in “Çapulcunun Yeri” dediği işyerinde duvarda yazılı dövizler önünde fotoğraf çektiren Moroğlu’nun elini sıktığı tatilciler arasında, TARİŞ’te teknisyenlik yaptığı dönemden arkadaşı Vehbi Başsan ve Denizli Güney’den ortaokul arkadaşı Zehra Özden Atılgan da vardı.

-“Çandarlı Belediyesi, halka rağmen kapatılıyor”-

İzmir Milletvekili Moroğlu, gönüllerinin Çandarlı gibi pek çok beldenin “belediye” olarak kalmasından yana olduğu belirterek, “CHP olarak bir kampanya düzenledik ve referandum yaptık. Kapatılacak belde belediyeleri sınırlarında yaşayan halka (Belediyeler kapatılsın mı) diye sorduk. Kimse istemedi. Ancak AKP iktidarı her zaman olduğu gibi (ben yaptım oldu) dedi. Oysa Avrupa Yerel Yönetimler Özerklik Şartı’nın 5. Maddesi, (Yerel yönetim sınırlarında, referandum yoluyla yerel topluluklara danışılmadan değişiklik yapılamaz) diyor. Düzenleme, demokrasiye aykırıdır. Çandarlı gibi bir turistik beldenin, bir belediye olarak var olması; bu bölgenin sakinleri ve misafirleri için önemliydi. Çandarlı Belediyesi, halka rağmen kapatılmamalıydı.” dedi.

-“Dikili’nin çehresi değişecek”-

CHP Dikili İlçe Örgütü, Dikili Belediye Başkan Vekili Yusuf Altıparmak, Damperli Taşıyıcılar Kooperatifi’ne ziyaretlerde bulunan Moroğlu, esnafın taleplerini dinledi, ilçe pazarında yurttaşlarla dertleşti.  Gece Bademli ve Yahşibey köylerini gezen Moroğlu, yaz nüfusu kış nüfusuna göre 10-12 kat artan Dikili gibi turistik yerlerde hizmetlere ilişkin belediyelere verilen İlBank payının azlığına dikkat çekti. Moroğlu, şöyle konuştu: “Sezon boyunca nüfusu katlanan Dikili’de de, yerel yönetimlerin elindeki ödeneğin komikliği nedeniyle gerekli hizmetleri vermesinde sıkıntılar yaşanabiliyor. İnanıyorum ki, 2014 Mart yerel seçimleri sonrasında sosyal demokrat bir Büyükşehir ve ilçe belediyesi yönetiminden yana tercihini kullanacak Dikili de, çehresini değiştirecek yatırımlara kavuşacak.”

Bu Sayfayı Paylaş:
  • Facebook
  • Google
  • Twitter
  • RSS Feed

Yorum yaz.

Yorum yapabilmek için üyelik girişi yapın. Giriş Yap »

© 2014 Cumhuriyet Halk Partisi - Tüm Hakları Saklıdır
Adres: Anadolu Bulvarı No: 12 Söğütözü / ANKARA
7ccc54cf454b392d8e99f1a4300438a219
31