19.03.2017
833
Yazı Boyutu: A- A+
CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI SEYİT TORUN: “ÇANAKKALE BELEDİYE BAŞKANIMIZ ATATÜRKÇÜ OLDUĞU İÇİN Mİ ARANDI?’’

Cumhuriyet Halk Partisi Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun’un yazılı basın açıklaması şöyle:

“AKP’nin sadece ekonomik ve toplumsal düzeni değil, devleti ve devlet adabını da tahrip ettiği her gün biraz daha ortaya çıkıyor. Bu tahribatın en son örneği Çanakkale Deniz Zaferi’nin 102’nci yıldönümü için düzenlenen törende Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ın alana girişinde polis tarafından aranmasıdır.

Belediye Başkanımız Sayın Ülger Gökhan bu makama Çanakkaleli vatandaşlarımızın geniş desteğini alarak gelmiş ve ildeki seçilmiş en önemli siyasi temsilcidir. Halktan aldığı güçle, halk adına anıta çelenk koyma görevini ifa etmek için geldiği tören alanına aranarak alınması devlet protokolü açısından bir skandaldır. Ne var ki skandal bununla da bitmemiş, törenlerde görevi gereği konuşma yapan Belediye Başkanımızın, AKP zihniyetince bir avuç militana yuhalatılmak istenmesi kamu vicdanını yaralamıştır.

Çanakkale törenlerini yaralayan sadece belediye başkanımızın maruz kaldığı bu hukuksuz ve nezaketsiz anlayış değildir; Bu zaferin baş komutanı Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün neredeyse unutturulmak istendiği bir ortamda, tören alanının bizzat Cumhurbaşkanı tarafından miting alanına dönüştürülmesi bu tarihi güne daha da büyük bir gölge düşürmüştür.

Çanakkale Belediye Başkanımızı aramayı ve konuşmasını gölgelemeyi akıl eden anlayışa buradan sesleniyorum; kaygı duyulması gereken en son kişi iyi bir Atatürkçü ve yurtsever olan Belediye Başkanımız Ülger Gökhan’dır. Kaygı verici bir durum varsa milli tören alanlarının getirildiği durumdur. Bununla birlikte, emin olunuz ki; Çanakkale ve Türkiye halkı, tarihimiz, Cumhuriyet ve değerlerimizin içini boşaltma girişiminin farkındadır ve yanıtı 16 Nisan’da verecektir.”

CHPnet

SİTELERİ