18.05.2017
927
Yazı Boyutu: A- A+

 GENEL BAŞKAN YARDIMCISI VELİ  AĞBABA’NIN 19 MAYIS MESAJI

“19 MAYIS, SÖMÜRÜYE KARŞI KUTUP YILDIZI OLMUŞTUR”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı.Ağbaba, “Sömürüye karşı direnişin ve bağımsızlık ateşinin fitilinin ateşlendiği 19 Mayıs, emperyalist güçlere diz çöktüren ülke olarak, dünya direniş tarihinin baş sayfasına işlemiş, sömürülen tüm halkların kutup yıldızı olmuştur.”dedi.

DİRENİŞ DESTANI

Veli Ağbaba, “Bandırma Vapurunun Samsun kıyılarına yanaştığı, kurtuluşa ve kuruluşa atılan ilk adımın tarihi olan 19 Mayıs 1919, geçmişimizin mihenk taşlarındandır. Bu toprakların yetiştirdiği en büyük devrimci olan Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarının, memleketimizi işgal eden yedi düvele karşı attığı o ilk adım, Anadolu topraklarında dalga dalga büyümüş, Dünya tarihine geçen bir direniş destanı olmuştur. Memleketimizin kurtuluşu için emperyalizme karşı mücadele eden başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, cephede savaşan askerlerimizi, cepheye mermi taşıyanları, yokluk içinde son varlığını milli mücadeleye bağışlayanları, vatanı için canını ortaya koyanları bir kez daha saygıyla ve minnetle anıyorum.”dedi.

MUSTAFA KEMAL DÜN OLDUĞU GİBİ BUGÜN DE YOLUMUZU AYDINLATIYOR

“19 Mayıs’ların yasaklanmaya çalışıldığı günümüzde, Mustafa Kemal dün olduğu gibi bugün de yolumuzu aydınlatmaktadır.”ifadelerini kullanan CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, “ Asla unutulmamalıdır ki, hiçbir yasak, bugünün Mustafa Kemalleri olan yeni neslin zihninden 19 Mayıs ruhunu silemeyecektir. Türkiye’nin hızla karanlığa sürüklenmek istediği günümüzde, başta gençlerimiz olmak üzere hepimiz , her zamankinden daha çok Cumhuriyete ve onun kazanımlarına sahip çıkıp, karanlık zihinlerin inadına demokrasi, insan hakları ve özgürlükleri savunacağız.”dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba Ağbaba; “Bu ülkenin gençlerinin çağdaş, bağımsız, özgür ve demokratik bir Türkiye için 1919’dan beri sürdürülen mücadeleyi sonsuza kadar devam ettireceklerine yürekten inanıyor, 10 Ekim 2015 Ankara Katliamında katledilen Malatya İl Gençlik Kolları üyelerimizi bir kez daha saygıyla anıyor, tüm halkımızın 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramını en içten duygularımla kutluyorum.”dedi.

CHPnet

SİTELERİ