16.06.2017
888
Yazı Boyutu: A- A+
GRUP BAŞKANVEKİLİ ÖZEL’DEN ADALET BAKANI’NA YANIT: EMİR ERİSİN, EMİR SUBAYISIN,TEK ADAMIN POSTA ASKERİSİN

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın açıklamalarına ilişkin, “Adalet Bakanı haddini bilsin. Hadi oradan be Bekir Bozdağ. Sen kimsin adalet kim? Adaletin katilinin emir subayısın. Tek adamın posta askerisin” derken MHP lideri Devlet Bahçeli’nin açıklamalarına da, “Hababam Sınıfı’ndaki Badi Ekrem’i gibi” dedi.

ADALET BAKANI BİR KEZ HADDİNİ BİLSİN


Özel, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında Adalet Bakanı’nın açıklamalarına yanıt vererek şöyle dedi:

“Adalet Bakanı bir kez haddini bilsin. Adalet Bakanı bir kendine gelsin. Askerlerin ayağından çıkartılıp reisin ayağına giydirilen postallarla adaletin üstünde tepiniyorsunuz. Bizim Genel Başkanımız ayağına makosenlerini çekmiş adalet yürüyüşü için barış içinde yürüyor.

AKAN KANDAN BESLENEN VAMPİRLERE KARŞI
Kemal Kılıçdaroğlu bu zihni bozuklara karşı, bu yüreği kara adamlara karşı, bu kardeşi kardeşe kırdırmaktan, akan kandan beslenen vampirlere karşı barışı savunmaya, güvercinin beyazıyla gökyüzünün mavisinin altında adalete yürümeye devam edecek.

İSTEDİKLERİ KADAR UĞRAŞSINLAR BİZİ PROVOKE EDEMEZLER
İstedikleri kadar uğraşsınlar bizi provoke edemezler ama hazırlanan iddianameler bir ülkede önce Adalet Bakanı’na gidiliyor, Adalet Bakanı tarafından okunuyor, sakıncasız görüldüyse darbe iddianameleri yürürlüğe konuyorsa yani bir savcı hazırladığı iddianameyi ev ödevi gibi önce Adalet Bakanı’na götürüyor, Adalet Bakanı bunu okuyorsa ondan sonra iddianame düzeltiliyor ya da uygun görüldüğü takdirde işleme alınıyorsa bu ülkede ne adaletten ne savcı hakim bağımsızlığından bahsetmek mümkün değildir.

HADİ ORADAN BE
Adalet Bakanı adaletten bahsediyorsa ona verilecek cevap hadi oradan be demek lazım, hadi oradan be Bekir Bozdağ. Sen kimsin adalet kim, adaleti ağzına almak kim, sen adaleti askerin ayağından çıkardığı postalı kendi ellerinizle giydirdiğiniz reisinize çiğneten bir emir erisin, emir subayısın. Adaletin katilinin emir subayısın. Tek adamın posta askerisin. Ondan sonra çıkmışsın CHP’nin liderinin adalet yürüyüşüne laf uzatıyorsun, dil uzatıyorsun. Gün gelecek bunları yapanlar adalet önünde hesap verecekler. Ve o gün Bekir Bozdağ’ın hukukunu da biz savunacağız.

SİMİT SATIN AMA BU ADAMLARIN ALÇAK PLANINA ALET OLMAYIN

Adalet dağıtacak durumda değilseniz simit satın ama bu adamların alçak planına alet olmayın. Savcılar ve hakimler Adalet Bakanı’nın, Cumhurbaşkanı’nın ve ülkeyi yönetenlerin baskısına direnemiyor, siyasi karar veriyorlarsa pazarda su satsınlar, simit satsınlar çocuğunu geçindirsinler ama yarınlara onurlu bir gelecek bıraksınlar. Aksi takdirde bunlarla birlikte bunların kanunsuz emirlerine alet olanlar da hesap verecekler, günü gelince yargılanacak. Herkes haddini bilsin.”

KARANLIKTA KORKANLAR ISLIK ÇALARLAR

MHP lideri Devlet Bahçeli’nin açıklamalarının hatırlatılması üzerine Özel, şu yanıtı verdi:

“Karanlıkta korkanlar ıslık çalarlar. Karanlıkta korkanlar yüksek sesle şarkı söylerler.

İKTİDARIN EMİR SUBAYLIĞI GÖREVİNİ YAPAN
Muhalefet etmek muhalefet edeceğiz diye halktan yetki aldığı halde görevini muhalefete muhalefet etmeye çevirmiş iktidarın emir subaylığı görevini yapan ve sarayın normal değersiz bir çalışanı olarak kendisine verilen her görevi yerine getirmeye çalışan bir kişiye muhalefet partisi lideri demek mümkün değil. Olsa olsa kendisi bir muhalefet müsveddesidir.

HABABAM SINIFI’NIN BADİ EKREM’İ GİBİ

Kemal Kılıçdaroğlu İstanbul’a doğru arkasında onbinlerle, yüzbinlerle yürüyor. İstanbul’a milyonlar olup girecek. Devlet Bahçeli daha önce aylar önce söylemiştim Hababam Sınıfı’nın Badi Ekrem’i gibi. Şu anda tek başına arkasındaki herkes hatayı gördü, ülke ve parti menfaati için doğru yere gitti. Badi Ekrem gibi Şener Şen’in Hababam Sınıfı’ndaki Badi Ekrem’i gibi tek başına yürüyor. Türkiye adalet için İstanbul’a doğru yürürken ters yöne doğru yürüyen birisi var. Yaptıkları tehdit vız gelir tırıs gider.”

CHPnet

SİTELERİ