17.02.2017
1847
Yazı Boyutu: A- A+
Prof. Dr. Aytuğ Atıcı
CHP Mersin Milletvekili
CHP Genel Başkan Başdanışmanı

“SANDIKLARA DA VE ÜLKEMİZE DE SAHİP ÇIKIYORUZ”
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Prof. Dr. Aytuğ Atıcı, Parti Okulu çalışmaları kapsamında Diyarbakır, Mardin, Şırnak, Siirt ve Batman illerinde sandık güvenliği eğitimini gerçekleştirerek, bölgedeki esnaf ve vatandaşları ziyaret etti.
“Vatandaşlarımızı Ayrıştırmadan Oylarına Sahip Çıkacağız”

Partisinin il ve ilçe binalarında partililerle bir araya gelerek, 16 Nisan’da Anayasa değişikliği referandumunda oylama esansında ve sonrasında dikkat edilmesi gerekenleri aktaran Aytuğ Atıcı, 81 ilde ilçe başkanlıklarının belirlediği sandık sorumluları ile seçim günü sandıkların güvenliğini sağlayacaklarını belirterek, “Cumhuriyet Halk Partisi olarak, referandumda verilecek ’hayır’ oylarını da ’evet’ oylarını da namusumuz gibi koruyacağız. Devletimizi yönetenlerin yaptığı gibi vatandaşlarımızı ayrıştırmayacağız; ’hayır’ oyu verenler, vatan haini, terörist, FETÖ’cü olmadığı gibi, ’evet’ oyu verenler de hiç bir şekilde suçlamaya maruz bırakılamayacak kadar onurlu insanlardır. Ülkemizin bütün vatandaşları ister ’Evet’ versinler, ister ’Hayır’ versinler Türkiye’nin geleceğini düşünerek, bu oylamayı yapacaklar. O halde bu oyları korumak bizim namusumuzdur." dedi.
“Cumhuriyeti’ni Seven, Tek Adam Rejimine ‘Hayır’ Diyen Herkesle El Ele Vereceğiz”

Bölgede esnaf ve vatandaşları ziyaret ederek küçük çaplı sokak mitingleri düzenleyen Aytuğ Atıcı, 16 Nisan’daki referandumda demokrasinin ve tek adam rejiminin oylanacağını belirterek; “Referandumda herhangi bir parti oylanmayacak. HDP’ye, MHP’ye, CHP’ye, AKP’ye veya Meclis’te grubu olmayan diğer partilere gönül veren vatandaşlarımız var. Herkes partisinde kalsın. Herkes hangi lideri seviyorsa o liderin arkasında gitmeye devam etsin. Ancak, ülkemizi ve Cumhuriyet’imizi tek bir insana emanet edemeyiz. Siyasi görüşlerimiz farklı olsa bile Cumhuriyet’ini, ülkesini seven ve tek adam rejimine ’Hayır’ diyen CHP’liler, HDP’liler, MHP’liler, AKP’liler, hangi partiden olursa olsun tüm vatandaşlarımızla el ele vereceğiz.” dedi.
“Baskılar Karşısındaki Sessizlik Sandıklara ‘Hayır’ Olarak Yansıyacak”

12 Eylül darbesinden sonra silahların altında, faşist bir Anayasanın millete dayatıldığını hatırlatan Aytuğ Atıcı, “Yine OHAL koşullarında, OHAL devam ederken, bir Anayasa değişikliğine gidiyoruz. O dönemden hiçbir farkı yoktur. Bir yandan hükümet eliyle devletin tüm imkânları kullanılarak ‘evet’ çalışması yapılıyor, diğer yandan ‘hayır’ oyu kullanacaklar baskı altına alınıyor. Bir mesaj yazıyorsunuz hapse atılıyorsunuz. ‘Hayır’ gömleği giyiyorsunuz sizi yaka-paça içeri atıyorlar. İnsanlar ‘Hayır’ demeye korkar hale geldiler. Ama korkmayacağız. Baskılar karşısında milletimizin sessizliği, öfkeye dönüşen haksızlıklar ve ülke sevdası, 16 Nisan’da sandıklara ‘hayır’ olarak yansıyacaktır." dedi.

CHPnet

SİTELERİ