14.04.2017
6278
Yazı Boyutu: A- A+
ARIK: “BİR OY ÇOK ŞEY DEĞİŞTİRİR!”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kayseri Milletvekili Çetin Arık, 16 Nisan Pazar günü yapılacak olan referandum öncesinde çalışmalarını İncesu’da sürdürdü: İncesu’da vatandaşlarla buluşan Arık, “Mutlaka sandık başına giderek oyunuzu kullanın. Birilerinin eyaletlerden, birilerinin Türkiye Cumhuriyeti’ni yıkıp yerine yeni bir devlet kurmaktan bahsettiği bu süreçte vereceğiniz bir oy çok şey değiştirir” dedi.
CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, 16 Nisan Pazar günü yapılacak olan referandum öncesi çalışmalarını sürdürüyor. Arık, İncesu’da Pazar yerini ve kahvehaneleri ziyaret ederek, vatandaşlara neden hayır dediklerini anlattı. Bu referandumunun tarihi bir önem taşıdığını belirten Arık, Türkiye Cumhuriyeti’nin geleceğini belirleyeceğini ifade etti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bir danışmanın Türkiye Cumhuriyeti’nin yerine yeni bir devlet kurmaktan, bir diğerinin ise Türkiye’nin eyaletlere bölüneceğinden bahsettiğini belirterek, şöyle konuştu: “Türkiye’nin gündemi ile iktidarın gündemi çok farklı. Vatandaşın derdi terör, vatandaşın derdi işsizlik, vatandaşın derdi yoksulluk. Türkiye’nin onlarca sorunu çözüm beklerken, maalesef ülke olarak haftalardır enerjimizi referandum için harcadık. Yapılan açıklamalarla toplum gerildi, kutuplaştırıldı. Adeta birileri kardeş kavgasını körüklemek için var gücüyle çalıştı. Şimdi sona gelindi. Pazar günü sandık önümüze gelecek. Tüm vatandaşlarımızın Pazar günü sandık başına giderek, Türkiye Cumhuriyeti’nin geleceğinin oylanacağı bu referandumda oy vermesi, her şeyden önce bir vatandaşlık görevidir. Biz ilk günden beri bu anayasa değişikliğinin Türkiye’yi eyaletlere bölecek bir rejim değişikliğinin önünü açacağını ısrarla söylüyoruz. AK Parti yöneticileri her ne kadar bunun aksini söyleseler de Cumhurbaşkanı’nın iki danışmanının yaptığı açıklamalar gündeme getirdiğimiz endişelerde ne kadar haklı olduğumuzu ortaya koydu. Bir danışman çıkıp yeni bir devlet kurulacağından bahsediyor. Hayırsever Kayserililerin vicdanına soruyorum: Bu yeni devlet hangi devletin yerine kurulacak? Siz Türkiye Cumhuriyeti’nin yıkılıp yerine yeni bir devlet kurulmasını destekliyor musunuz? Cumhurbaşkanının Kayserili danışmanı ise Başkanlığın ardından eyalet sisteminin geleceğini söylüyor? Siz Türkiye Cumhuriyeti’nin eyaletlere bölünmesine destek veriyor musunuz? İşte 16 Nisan’da vereceğiniz karar Türkiye Cumhuriyeti’nin yıkılıp yeni bir devlet kurulmasına ve Türkiye’nin eyaletlere bölünmesine karşı nasıl bir tutum sergileyeceğinizi ortaya koyacak. Ben inanıyorum ki, bu zihniyete Kayserililer ‘Hayır’ diyecek.”
Kullanılacak her oyun çok önemli olduğunu ifade eden Arık, “Mutlaka sandık başına giderek oyunuzu kullanın. Birilerinin eyaletlerden, birilerinin Türkiye Cumhuriyeti’ni yıkıp yerine yeni bir devlet kurmaktan bahsettiği bu süreçte vereceğiniz bir oy çok şey değiştirir.”

CHPnet

SİTELERİ