14.04.2017
2937
Yazı Boyutu: A- A+

CHP ADANA MİLLETVEKİLİ AV.ELİF DOĞAN TÜRKMEN, REFERANDUM ÖNCESİ TÜM VATANDAŞLARA SESLENEREK “OY KULLANMA” ÇAĞRISI YAPTI

16 Nisan 2017 Pazar günü yapılacak referandumda, büyük bedeller ödenerek, atalarımız tarafından bizlere miras bırakılan çağdaş, demokratik hukuk devletinin devamına veya rejimin değiştirilip tüm güç ve iktidarın tek adamın eline teslim edilmesine karar vereceğiz.

CHP Milletvekili Elif Doğan Türkmen çağrısında tüm vatandaşları sandık başına çağırdı:

Bu referandum, herhangi bir partinin meselesi değil, çocuklarımızın, torunlarımızın yaşayacağı Türkiye’nin meselesidir. Ülke olarak, ayrışmadan, barış ve huzur içinde,  birlikte eşit hak ve özgürlüklere, hukuka ve ekonomik refaha sahip, demokrasi ve insan haklarına saygılı yaşayabilmek ve bunu gelecek kuşaklara aktarabilmek adına hepimiz 16 Nisan Pazar günü sandık başında olmalıyız.

Oy kullanma hakkı her vatandaşımıza Anayasa ile tanınmış temel siyasi bir hak ve aynı zamanda en önemli sorumluluğumuz, en önemli görevimizdir.

ÇOCUKLARINIZIN HAYATININ YÖNETİMİNİ BAŞKALARININ KARARLARINA BIRAKMAYIN!

Bize düşen, bu ülke halkı olarak, sorumluluğumuzun bilinciyle seçme hakkımızı kullanmak, kendi kaderimizi kendi seçimimizle tayin etmek, çocuklarımızın hayatının yönetimini başkalarının kararlarına bırakmamaktır.  

TÜM VATANDAŞLARIMIZ SANDIĞA GİTSİN, SANDIĞA SAHİP ÇIKSIN

17 Nisan; tüh, vah demek için çok geç olabilir. Bu bilinçle, demokrasinin eksiksiz işleyebilmesi, hürriyetimizi, egemenliğimizi kendi karar ve azmimizle kurtarmak için, Cumhuriyet tarihinin en büyük sınavında, sandığımıza, vatanımıza, Cumhuriyetimize sahip çıkmak birinci vazifemizdir.

Sandığa gidin, sandığınıza sahip çıkın, geleceğinizi “BİR OY” ile kendiniz belirleyin. 

CHPnet

SİTELERİ