background
CHP
SANDIK TAKİP SİSTEMİ
Kuşku Yetmez, Kontrol Gerekir!
STS
Basın toplantısının uzun versiyonunu izlemek için tıklayınız...
Merhabalar,

30 Mart 2014 tarihinde yapılacak yerel seçim sonuçlarının kontrolü CHP BİTEM ekibi tarafından geliştirilen; web ve mobil ortamlarda kullanılabilecek “CHP Seçim Sonuçları Takip Sistemi” (secimtakibi.chp.org.tr) ile gerçekleştirilecektir. Ülke çapında her sandığın sonucu CHP görevlileri tarafından sisteme girilecek ve YSK tarafından ilan edilen sonuçlarla karşılaştırılacaktır. Olası hatalara yasal süre içinde itirazların yapılması ve takip edilmesi sağlanacaktır.

Ayrıca, 30 Mart 2014 tarihinde tüm yurttaşlarımızın da aktif olarak sandık sonuçlarını denetlemeleri ve belirledikleri hataları iletmelerini sağlamak üzere "CHP Sandık Takip Sistemi" (sts.chp.org.tr) geliştirilmiştir. Hangi siyasi görüşe yakın olursa olsun, doğru ve güvenilir bir seçim seçim isteyen tüm yurttaşlarımız bu sistemi kullanabilirler. 30 Mart 2014 akşamı yurttaşlarımız oy kullandıkları sandığın ilan edilen (ilgili yere asılan) sonuçlarını bir kağıda not edebilirler ya da olanakları varsa fotoğrafını çekebilirler. Gece boyunca ve takip eden 48 saat içinde sts.chp.org.tr adresine girerek YSK tarafından açıklanan sonuçlarla karşılaştırabilirler. Belirledikleri hataları diledikleri parti ve kuruma iletebilirler.

CHP Sandık Takip Sistemi, 18 Mart 2014 Salı gününden itibaren test çalışması için kullanıma açımıştır. Test aşamasında rastgele değerlerin yer aldığı sisteme çeşitli kereler girmenizi ve hata varmış gibi çeşitli itiraz denemeleri yapmanızı rica ederiz. Test çalışması sırasında karşılaşabileceğiniz sorun ve önerileriniz için uygulamadestek@chp.org.tr adresine e-posta gönderebilirsiniz.

CHP Sandık Takip Sistemi'nin duyurulması ve daha fazla yurttaşımızın kullanması konusunda desteklerinizi bekliyoruz.

Doğru ve Güvenilir bir seçim hedefine katkılarınız için teşekkürler.

Emrehan Halıcı
CHP Genel Başkan Yardımcısı
Bilgi ve İletişim Teknolojileri