14.09.2017

CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU, BALIKESİR’İN GÖBEL KÖYÜ’NDE...

CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU, BALIKESİR’İN GÖBEL KÖYÜ’NDE...

Susurluk’un Göbel Köyü’nde vatandaşlarla bir araya gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, siyasete değinmeyeceğini ve vatandaşları dinlemeye geldiğini belirterek, "Dünyanın en güzel ülkesinde yaşıyoruz. Tabiatı, havası, insanı güzel, bir kötü tarafı var, siyasetçiler. Neden şikayetçiyim? Toplumu çok geriyorlar, germemek lazım. Bu ülkede birlikte yaşıyoruz, Herkesin farklı düşüncesi olabilir, aynı vatanda yaşıyorsak biraz kavgadan, gerginlikten uzak durmak lazım. Aklı her şeyin önüne çıkarmak lazım" dedi.

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, "Her şeyi ben bilirim demek yanlıştır" ifadesini kullanarak, "Bu karşıdakilerin hiçbir şey bilmiyor anlamına gelir. Çok şükür hepimizin aklı var. Evde bir karar alırken bile eşimize soruyoruz doğru mu yanlış mı diye, demokrasinin varlık nedeni budur" diye konuştu. Genel Başkan Kılıçdaroğlu, ayrıca üreticinin alın terinin karşılığını alması gerektiğini söyledi.

Dünyanın düzeninin adalet üzerine kurulduğuna vurgu yapan CHP Lideri Kılıçdaroğlu, "Adalet olmazsa insanlık olmaz. Adaleti savunduğum için yürüdüm, yürümek güzel bir şey, hepiniz için yürüyorum. Garibanın oğlu askere gidiyor da benim oğlum niye gitmesin? Dolayısıyla sizden birisiyim, halktan kopuk değiliz. Aynı dertleri yaşadık, sizden sadece bir şey istiyorum, seçim zamanı geldiğinde bana yetki verin. 4 yıl içinde pek çok sorununuzu, 5 yıl içinde ise hepsini çözeceğiz. Bunun için elimden geleni yapacağım" diye konuştu.

Göbel Mahallesinde vatandaşların sorunlarını da dinleyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, gelen şikayetleri danışmanlarına not aldırarak, Balıkesir programına devam etti.

Gündem'den Öne Çıkan Haberler