14.09.2017

CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU, BALIKESİR’İN PAMUKÇU KÖYÜ’NDE...

CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU, BALIKESİR’İN PAMUKÇU KÖYÜ’NDE...

Balıkesir’de Tarım Çalıştayı’na katılan, sivil toplum örgütlerinin temsilcileriyle bir araya gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Balıkesir’in Altıeylül İlçesi Pamukçu Köyünü ziyaret etti.

Pamukçu’daki Atatürk Parkı’nda üreticiyle buluşan Genel Başkan Kılıçdaroğlu Balıkesir’de gün boyunca üreticilerin sorunlarını dinlediğini belirterek, "Sizin dertlerinizi biliyoruz. Bizim görevimiz de sizin dertlerinizi dile getirmektir. Bu ’CHP her şeye itiraz ediyor’ deniyor. Halkın derdi varsa birinin dile getirmesi gerekiyor, bu da benim görevim. Bunu yapmazsam vatandaşa karşı görevimi de yapmış olmam" dedi.

Türkiye’nin birçok sorunu olduğunu belirten CHP lideri Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Herşeyden önce bu ülkenin huzura ihtiyacı var. Kavgadan bıktık. Kavga değil huzur içinde yaşamak istiyoruz. Toplum gerginliklerden uzak olsun istiyoruz. Hollanda, küçük bir devlet. Bu devletin tarım ihracatı Türkiye’den 5 kat fazla. Peki neyimiz eksik? Toprağımız, nüfusumuz, güneşimiz, denizimiz, suyumuz daha fazla. Neyimiz eksik? Üretici neden alınterinin karşılığını alamıyor. Hollanda dünyanın ihracatını yapıyor, bütün çiftçiler hayatından memnun, herkesin geliri çok yüksek, 50-60 bin dolar geliri var. Bizim çiftçiye bak Allah aşkına; ektiği ürün tarlada kalıyor. Fındıkçılar, hububatçılar, mercimekçiler ağlıyor. Buna bir çözüm bulmamız lazım. Çözümün anahtarı sizlersiniz. Sonuçta iktidara kimi getirirseniz o sizin için çalışmayı taahhüt edecek. Bu ülkenin dertleri çözülsün beklerdim, ancak çözemiyorlar. Bu ülkenin bütün sorunlarını çözmeye talibim, eğer çözmezsem de zaten siyaseti bırakırım. Ben siyasete cebimi doldurmak için de girmedim. Bu ülkenin vatandaşı huzur içindeyse, cebi para görüyorsa, alınterinin karşılığını alıyorsa benim derdim yok. O açıdan hepimize görev düşüyor. Bu kadar derdi olan bir ülkede neredeyse birbirimizi gırtlaklayacağız. Bunun dışına çıkmamız, ’Artık yeter’ dememiz gerekiyor."

Çiftçinin daha buğdayı tarladan almadan hükümetin sıfır gümrükle buğday ithalatı yaptığını söyleyen Genel Başkan Kılıçdaroğlu, "Böyle olur mu arkadaşlar? Bir devlet kendi çiftçisine karşı rekabet eder mi? Sen ektin, ben de dışarıdan getirdim. E, ne olacak" dedi.

Bu ülkenin sağduyusuna, gücüne, emeğine, alın terine, demokrasiye bağlılığına güvendiğini vurgulayan CHP Lideri Kılıçdaroğlu, "Bu ülkeyi yeniden inşa edecek olanlar biziz" diye konuştu. Kılıçdaroğlu daha sonra Pamukçu’dan ayrılıp, Susurluk’un Göbel kırsal mahallesine hareket etti.

Gündem'den Öne Çıkan Haberler