10.09.2017

CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU, ÇANKAYA İSMET İNÖNÜ PARKI’NIN AÇILIŞINI YAPTI

CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU, ÇANKAYA İSMET İNÖNÜ PARKI’NIN AÇILIŞINI YAPTI 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Demokrasi mücadelesi vereceğiz. Yargının bağımsızlığı mücadelesini vereceğiz. Kadın erkek eşitliği mücadelesini vereceğiz. Düşünceyi özgürce açıklama mücadelesini vereceğiz. Üniversitelerin özgürce konuştuğu bir ülke olma mücadelesini vereceğiz. Bunun için yürümek varsa yürümek, kavga varsa sonuna kadar kavga edeceğiz." dedi.Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun, Çankaya Belediyesince Birlik Mahallesi’nde yapılan İsmet İnönü Parkı ve Lozan Zafer Anıtı’nın açılış töreninde şöyle konuştu: 

Buraya güzel bir sanatçıyı dinlemek için geldiniz. O nedenle fazla vaktinizi almayacağım. Çankaya Belediye Başkanımız son derece güzel bir konuşma yaptı. İnönü’nün torunu milletvekilimiz de bütün duygularını size anlattı.

Ben size sadece ve sadece şu sözü veriyorum. Asla umutsuzluğa kapılmayın, asla. Buna hakkınız yok. Yalnız değiliz, milyonlarız. Milyonlar olduğumuzun farkında olmalıyız. Biz haklıyız, haklı olduğumuz için kazanacağız. Dünyanın bütün toplumlarında haklı olanlar tarihe bakın kazanmışlardır. Size şu sözü veriyorum, umutsuzluğa kapılmamanız için ne gerekiyorsa hepsini yapacağım, ne gerekiyorsa. Demokrasi mücadelesi vereceğiz. Yargının bağımsızlığı mücadelesini vereceğiz. Kadın erkek eşitliği mücadelesini vereceğiz. Düşünceyi özgürce açıklama mücadelesini vereceğiz. Üniversitelerin özgürce konuştuğu bir ülke olma mücadelesini vereceğiz. Bu mücadeleleri vereceğiz. Bunun için yürümek varsa yürümek, kavga varsa sonuna kadar kavga edeceğiz.

Hakkı, hukuku ve adaleti bu güzel ülkeye, bu cennet ülkeye getirmek için mücadele edeceğiz. Bu ülkede hep birlikte kardeşçe yaşayacağız, huzur içerisinde yaşayacağız. Doğusu batısı, güneyi kuzeyi, yaşlısı genci, kadını erkeği hiçbir ayrım yapmadan, kimlik ayrımı yapmadan, inanç ayrımı yapmadan, yaşama tarzı ayrımı yapmadan 80 milyonu kucaklayacağız. Bu ülkeye hakkı, hukuku ve adaleti hep birlikte getireceğiz.
Hepinize saygılar sunuyorum, hepiniz sağ olun, var olun diyorum.

İsmet İnönü Parkı ve parkın içerisindeki Lozan Zafer Anıtı’nın açılış kurdelesi Kılıçdaroğlu, CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, İsmet İnönü’nün torunu ve CHP Ankara Milletvekili Gülsün Bilgehan ile Alper Taşdelen tarafından kesildi.

Gündem'den Öne Çıkan Haberler