24.03.2023

İrfan Kaplan: "Depremzedelerimizin Sorunları Devam Ediyor!"

CHP Gaziantep Milletvekili İrfan Kaplan, depremzedelerin sorunları ile ilgili yazılı bir açıklama yaparak, “Henüz depremzedelerimizin büyük bir kısmının birçok sorunu devam ediyor. Bu sorunların başında barınma ve su ihtiyacı geliyor” dedi.

Milletvekili Kaplan yaptığı yazılı açıklamada, 11 ili etkileyen merkezi Kahramanmaraş ve Elbistan olan büyük depremden etkilenen vatandaşların sorunlarının devam ettiğine dikkat çekerek “Ne yazık ki üstünden bir buçuk aydan fazla bir zaman geçmesine rağmen depremzedelerimizin sorunları devam ediyor. Özellikle barınma ve temiz su ihtiyaçları çözüme kavuşmuş değil. Öte yandan, özel sektöre ait otel ve pansiyonlara yerleştirilen depremzedelerimiz, turizm sezonunun yaklaşmasıyla birlikte otel ve pansiyonlardan çıkarılmaya başlandı. İleriki aylarda daha büyük bir problem haline gelecek barınma ihtiyacının çözümü için acilen tedbir alınmalı ve depremzedelerimizin barınma sorununu giderecek çalışmalar yapılmalıdır” dedi.

KONTEYNERLER YETERSİZ, ÇADIR İHTİYAÇLARI KARŞILAMIYOR!

Kaplan, deprem bölgelerindeki konteynerlerin yetersiz olduğunun da altını çizerek, “Özellikle yağış olduğu zamanlarda çadırlar sağlıksız oluyor, depremzedelerimiz geçtiğimiz günlerde yaşanan sel felaketinde çok ciddi bir mağduriyet yaşadı. İvedilikle konteyner sayısı arttırılmalı ve çadırda kalan depremzedelerimize konteyner sağlanmalıdır. Aksi takdirde önümüzdeki günlerde yağış olması durumunda çadırlarda kalan depremzedelerimizi büyük sıkıntı yaşayacak” dedi.

RAMAZAN AYINDA CHP’Lİ BELEDİYELERİMİZ DEPREMZEDELERİMİZİ UNUTMUYOR!

Ramazan ayının gelmesiyle birlikte sıcak yemeğe erişimi sağlayan CHP’li belediyelere teşekkür eden Kaplan şunları söyledi: “Depremin ilk gününden bu yana CHP’li belediyelerimiz 11 ilde bütün depremzedelerimize barınma, giysi, yiyecek, sıcak yemek desteği sağladı. Hakları ödenmez. Hiçbir gün depremzedelerimizi yalnız bırakmadılar. Ramazan ayına girdik. CHP’li belediyelerimiz sahur ve iftarda depremzedelerimize sıcak yemek ve içecek servisi yapıyorlar. Bütün ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyorlar. CHP’li belediyelerimize sosyal belediyecilik anlayışını tam anlamıyla uyguladıkları için yürekten teşekkür ediyorum” diye ifade etti.


Gündem'den Öne Çıkan Haberler