PINAR UZUN OKAKIN

PINAR UZUN OKAKIN

Parti Meclisi Üyesi

[email protected]

Özgeçmişi

1991 yılında İstanbul'da doğan Pınar Uzun, lisans eğitimini Yıldız Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi-İktisat Bölümü'nde tamamlamış olup, kayıt dışı ekonomi ve despotik emek rejimleri üzerine araştırmalarını sürdürmektedir. Yüksek lisansını Bahçeşehir Üniversitesi Bankacılık ve Finans Bölümü’nde tezli olarak gerçekleştirmektedir. Enflasyonun düşük gelir gruplarının finansal kırılganlığı ve hissedilir yoksulluğa etkisi üzerine çalışmakta, banka kredi borçlanmalarıyla ilişkisini incelemektedir.

2006 yılında CHP Kadıköy ilçe örgütünde aktif olarak başladığı siyasi yaşamında öğrenci örgütlenmeleri alanında faaliyet göstermiş ve Öğrenci Örgütlenmelerinden Sorumlu Gençlik Örgütü Başkan Yardımcılığı görevinin ardından gerçekleştirilen parti içi seçimle 2015-2017 arası dönemde Kadıköy Gençlik Örgütü Başkanlığı görevini ifa etmiş bulunmaktadır. İstanbul’daki üniversitelerin paydaşlarının katılımıyla Kadıköy’de üniversite çalıştayını düzenlemiştir.

2007, 2011, 2015 genel seçimlerinde, 2009 ve 2014 yerel seçimlerinde, 2007, 2010, 2017 referandumlarında gençlik örgütleri bünyesinde katıldığı seçim çalışmalarında sahada görev almıştır.

36. Olağan Kurultay ve 37. Olağan Kurultay’da Parti Meclisi Üyesi seçilmiş, 2018 genel seçimi ve 2019 yerel seçimlerinde çalışmalarını bu bağlamda gerçekleştirmiştir. 2019 yerel seçimlerinde İstanbul çalışmalarının dışında Tekirdağ, Elazığ ve Edirne illerinde görev almıştır. Şeker fabrikalarının kapatılmasına karşı ilgili tüm illerde heyet beraberinde çalışmalarda bulunmuş olup Doğu çalışmaları kapsamında ise Elazığ, Tunceli, Malatya, Erzincan illerinde de çalışmalarını sürdürmüştür.

38. Olağan Kurultayımızın ardından Gölge Kabine'de Sanayi ve Teknoloji Bakanlığından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olarak görev almaktadır.....

Mesaj Gönderin

Tüm soru, görüş ve önerilerinizi aşağıdaki form yardımı ile bize iletebilirsiniz. Konu hakkındaki cevap, vermiş olduğunuz e-posta adresine gönderilecektir.