SEVGİ KILIÇ

SEVGİ KILIÇ

Parti Meclisi Üyesi

Özgeçmişi

1993 yılında Beykoz’ da doğdu. Anne adı Seyyare, baba adı Turan’ dır.

İlk ve orta öğrenimini Beykoz’ da tamamladı. 2016 yılında Bahçeşehir Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ nden mezun oldu. Amerika’ da Harriet Fulbright College’ da ve İngiltere’ de EC Brighton’ da ingilizce dil eğitimini tamamladı. İstanbul Barosu’ na kayıtlı avukat olarak mesleki faaliyetlerini sürdürmekte olup; Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünde eğitimine devam etmektedir.

Beykoz Gençlik Kolları'nda siyasi hayatına başlayan Kılıç, Beykoz Hukuk ve Seçim İşlerinden Sorumlu İlçe Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. 31 Mart 2019 yerel seçiminde Beykoz meclis üyesi adayıdır. 37. Olağan Kurultay'da Parti Meclisi Üyesi seçildi. 2023 Genel Seçimlerinde İstanbul 1. Bölge 14. sıra milletvekili adayı oldu. 
 

38. Olağan Kurultay'da Parti Meclisi Üyesi seçilen Kılıç, Gençlik ve Spor Bakanlığından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı görevini ifa etmektedir.

Mesaj Gönderin

Tüm soru, görüş ve önerilerinizi aşağıdaki form yardımı ile bize iletebilirsiniz. Konu hakkındaki cevap, vermiş olduğunuz e-posta adresine gönderilecektir.