18.05.2017
1240
Yazı Boyutu: A- A+

CHP ÇANAKKALE MİLLETVEKİLİ BÜLENT ÖZ; 19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA,  GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI  KUTLU OLSUN

CHP Çanakkale Milletvekili Bülent ÖZ yayınladığı 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Kutlama mesajında;

Milletimiz Esaret Altında Yaşamaktan, Mustafa Kemal Atatürk’ün İnancı ve Kararlılığı Sayesinde Kurtulmuştur.

19 Mayıs günü Türkiye Cumhuriyeti tarihinin fiili temellerinin atıldığı gündür. Birinci Dünya Savaşından mağlup ayrılmış, Boğazların hakimiyetini kaybetmiş, Ordunun emir komuta haklarını ittifak devletlerine devretmiş ve Mondros Mütarekesiyle dağılma sürecinin sonuna gelmiş bir ülkenin yaşadığı çıkmazdan kurtulup, bağımsızlığını kazanan özgür bir ülke olması gerektiğine inandığı için Mustafa Kemal Atatürk 16 Mayıs günü İstanbul’dan Samsun’a yola çıkmıştır.

Üstelik İşgal kuvvetlerinin Bandırma Feribotunu torpido ile batıracağı haberi alınmasına rağmen kararından vazgeçmemiş, korkusuz, cesur ve kararlı bir adımla Samsun’a Çıkmıştır. Gün Mustafa Kemal ATATÜRK, kahraman silah arkadaşları ve Türk Milletinin Bağımsızlık mücadelesi için doğmuştur. Dedi.

Atamızın Doğum Günü Kutlu Olsun.

CHP’li Bülent ÖZ; Atamızın doğum günüm dediği 19 Mayıs gününü bizlerde, yok olma sürecinden kurtulup toprak bütünlüğünü sağlayan kurtuluş mücadelemizi kazanan Türk Milleti’nin evlatları olarak Atamızın manevi doğum gününü kutluyoruz. Dedi.

CHP’li Bülent ÖZ; Bütün Ümidim Gençliktedir diyen Mustafa Kemal Atatürk’ün meclisten geçen tasarıyı onaylamasıyla bu anlamlı gün, Gençlik ve Spor Bayramı olarak kutlanmaya başlamıştır. Atamızın da önem gösterdiği gibi, Spor hayatın her alanında çok önemlidir. Bizlerde bilhassa gençlerimizi spora daha fazla yönlendirmeliyiz. Dedi.

CHP’li ÖZ; Geldiğimiz süreçte gençlerimiz, bilgiden uzaklaştıran ve öğrenimi sadece ezbere göre yaptıran eğitim sistemini sayesinde spor için ayıracak vakit bulmakta zorlanmaktadır. Dedi.

Atatürk Sevgisini taşımak ve Fikirlerine Sahip Çıkmak Her Türk Gencinin Vazifesidir.

CHP’li ÖZ; Geldiğimiz bir başka süreçte ise gençliğimizin kalbinden silinmek istenilen Atatürk sevgisi ile karşı karşıyayız. Fakat emelleri ne olursa olsun, gençlik Atatürk sevgisine sahip çıkmaktadır ve harici bedhahlara gerekli dersi vermektedir.

Toplumsal kutuplaşma Atatürk sevgisiyle yıkılacak ve Atatürk’ün açtığı yolda gösterdiği hedefte ilerleyen Türk gençliği, Cumhuriyetimizi ve Atatürk sevgisini bütün tehditlere karşı ilelebet yaşatacaktır. Dedi.

Milli Bayramımızı kutlamak için TBMM Genel Kurulunda söz alan CHP’li Bülent ÖZ;

"Bütün ümidim gençliktedir." diyen Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, genç bir önder olarak çıktığı Samsun’da bağımsızlık mücadelemizin, varoluş mücadelemizin fiilî başlangıcını başlattığı günü yine yarınlarımızın güvencesi olarak gördüğü gençliğe armağan etmiştir.

Bizler de Ata’mızın açtığı yolda, gösterdiği hedefte durmadan yürüyeceğimize ant içtik. Atatürk’ün emanetine hıyanet içinde olanlar bilsinler ki cesaret ve kararlılıkla Atatürk’ün fikirlerini sonsuza kadar yaşatacağız. Son dönemde artan Atatürk saldırganlığı bizleri Atatürk sevgimizden uzaklaştıramaz. Yaşanan süreçte bizleri toplumsal kutuplaşmaya itenlere gençliğin cevabı cumhuriyetine ve demokrasisine sahip çıkarak olacaktır.

19 MAYIS ATATÜRKÜ ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI KUTLU OLSUN

Bu duygu ve düşüncelerle Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve Kurtuluş Savaşı kahramanlarımızı, şehitlerimizi gururla anıyorum. Dedi.