28.04.2017
9621
Yazı Boyutu: A- A+
BORNOVA’DA EN ÖZEL ÇOCUKLARDAN EN GÜZEL ETKİNLİK

Bornova Belediyesi’nin Dost Kart sahibi öğrenciler için ücretsiz hizmet verdiği Gençlik Merkezi, mevsimlik çiçeklerle renklendirildi. Zübeyde Hanım Eğitim Kurumları, İzmir Down Sendromlular Derneği ve Bornova Belediyesi işbirliği ile düzenlenen çiçek ekim etkinliğine Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila da katıldı. Gençlik Merkezi’nin bahçesi 300’ün üzerinde mevsimlik çiçekle süsledi.

Bornova Belediyesi’nce düzenlenen organizasyon down sendromlu çocuklar ve lise öğrencilerini biraraya getirdi. Zübeyde Hanım Eğitim Kurumları ve İzmir Down Sendromlular Derneği işbirliği ile çiçek ekim etkinliği düzenlendi. Bornova Belediyesi’nin Dost Kart sahibi üniversite öğrencileri için ücretsiz hizmet veren Gençlik Merkezi’nde gerçekleşen etkinlikte merkezin bahçesine 300’ün üzerinde mevsimlik çiçek ekimi yapıldı.

Etkinliğe katılan 9. ve 10. sınıf öğrencileri ile birlikte merkezin bahçesini renklendiren down sendromlu çocuklar toprakla uğraşmanın mutluluğunu yaşarken, çiçeklerin ilk suyu olan can suyunu da kendileri verdi.

Çocuklarla birlikte çiçek eken Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila’da, down senromlu çocuklarla gençlerin bu tarz etkinliklerde biraraya gelmelerinin farkındalık yaratmak açısında önemli olduğuna dikkat çekerek, “Bornova hepimizin evi. Evimizin her ferdinin çevresine duyarlı olması bizi sevindiriyor. Bornova’da Down sendromlu çocuk ve gençlerimiz hayatın içinde yer alıyor. Down Kafemiz tüm Türkiye’ye örnek oldu. Bu tür çalışmalarımız artarak devam edecek” dedi